Jak chodzić na obcasach – stawianie stóp

Gdy kobieta ubiera obcasy, szczególnie zależy jej na tym, by dobrze wyglądać i prezentować się jak najlepiej. Sposób poruszania się na obcasach ma spory wpływ na to czy chętnie po nie sięgamy. Przyczynie się też do tego, jak odbierają nas inni.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH!

Dlatego warto zadbać o detale nie tylko w ubiorze, makijażu czy fryzurze. To właśnie mowa ciała, nasza postawa i ruch wpływają na to, jak wypadniemy.

CHODZENIE NA OBCASACH TO PRAWDZIWA SZTUKA

Nie jest to wrodzona umiejętność ani nie wchłaniamy jej wraz z mlekiem matki. Z chodzeniem na obcasach jest tak jak z każdą inną umiejętnością – możemy mieć predyspozycje. Ale na szczęście bez względu na to, czy idzie Ci gorzej czy lepiej:
każda z nas może nauczyć się pięknie chodzić na obcasach – szczególnie, jeśli wie jak trenować.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Nasze narzędzie – czyli dobrze dobrane buty mogą ułatwić lub utrudnić zadanie. Ale domyślam się, że żadna z nas nie pobiegnie teraz do sklepu, by kupić dobrze dobrane buty. Zacznij tu, gdzie jesteś, z tym co masz.

Na podstawie moich obserwacji, własnych ćwiczeń oraz doświadczeń ze szkoleń dla wielu kobiet zaobserwowałam, że poprawienie kilku drobiazgów robi ogromna różnicę! Jednym z elementów jest sposób stawiania stóp. 

WYKONAJ PROSTE ĆWICZENIE

Ubierz najwygodniejsze obcasy i stań w nich naprzeciwko lustra. Ustaw się tak, aby widzieć swoje stopy. Oddal się na maksymalną odległość. Przejdź kilka kroków do lustra po linii prostej. Spróbuj kilka razy, abyś nabrała pewności, że Twój chód jest naturalny. Zaobserwuj w jaki sposób stawiasz stopy: na zewnątrz, do środka, prosto, a może idąc krzyżujesz nogi?

Skoncentruj się na tym, by stawiać stopy prosto. Kieruj palce do przodu, przed siebie. Nie odkręcaj stóp do środka ani nie ustawiaj na zewnątrz. Nie krzyżuj sztucznie nóg.

Przy każdej okazji zakładając szpilki przypomnij sobie ten wpis i sprawdzaj jak stawiasz stopy. To pierwszy krok do świadomego poruszania i przygotowania do kolejnego etapu prowadzącego do pięknego chodzenia w szpilkach.