Lanka – Ruslana Kholodulkina

Lanka trafiła do naszego studia w 2022 roku i jej zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że prowadzi je po polsku i wkłada całe serce w rozwój podopiecznych i dobrą atmosferę na zajęciach. Jak sama napisała: “Jestem Lanka.  Jestem Ukrainką. Wojna w moim domu przywiodła mnie do tego miasta. Ale ciemna strona ma również jasną stronę – w tej chwili pracuję w jednym z najfajniejszych studiów w Bydgoszczy – Divine”.

Swoją podróż do świata tańca rozpoczęła późno – w wieku 14 lat. Wcześniej nie lubiła tańczyć, uczyła się za to w szkole muzycznej. Przypadkowo trafiła na darmowe zajęcia z tańca brzucha, zobaczyła trenerkę, jej niesamowity kostium i w tamtej chwili zrozumiała, że nie może już żyć bez tańca. Zaczęła codziennie chodzić na treningi – aż 5 razy w tygodniu!  Czasami nawet opuszczała zajęcia w szkole i chodziła na tańce – to była jej pierwsza miłość!  

Wtedy w jej życiu pojawiły się takie kierunki jak: twerk, strip-plastic, vogue, go-go, szpilki. Zawsze wybierała jedynie kobiece i seksowne style. Takie, w których można się pięknie ubrać, które podkreślają kobiecą indywidualność i piękno.  Dla niej trening to nie tylko godzina praktyki. To długie przygotowanie. Z góry myśli w co się ubrać i cieszę się, że w stylach tanecznych, którymi się zajmuje można to zrealizować.

Gdy Lanka miała 17 lat, jej nauczycielka tańca, zwróciła na nią uwagę i zapytała, czy nie chciałby spróbować swoich sił jako instruktorka tańca. Poczuła, że naprawdę o tym marzy! Początkowo uczyła na zastępstwach, a rok później dostała propozycję prowadzenia dorosłej grupy. Z czasem w jej grafiku pojawiły się również grupy dziecięce. Tak zaczęła się jej kariera instruktorska.

Uczyła się u takich nauczycieli tańca jak:

  • Artem Lazarev, Tatiana Ivanchenko, Elena Yatkina (Fraules),Evelina Marcello, 
  • Ali Aliferov, Alla Kushnir, Darya Mitskevich, Ekaterina Oleynikova, Elmira Sarkisian, Anastasia Biserova.


Na swoich zajęciach stara się rozwijać uczennice w różnych kierunkach. Na treningach Lanki możecie spodziewa się: stretchingu, techniki, choreografii i ogólnego treningu siłowego tancerek. 

Bardzo ważne jest dla niej nie tylko wyjście na parkiet i jej taniec, ale przede wszystkim upewnienie się, że jej uczennice wspaniale to robią! Jest gotowa powtórzyć ten sam ruch wiele razy, aby cała grupa w pełni rozumiała, jak wszystko poprawnie wykonać. Na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia wie, że każda dziewczyna potrafi tańczyć! To tylko kwestia czasu, siły i wytrwałości, którą jest gotowa w to włożyć. Jak sama Lanka mówi: “Wierzę w każdą z moich dziewczyn i cieszę się z każdego nowego kroku w tańcu oraz kolejnego kroku w ujawnieniu swojej kobiecości”.

W wolnym czasie uwielbia podróżować, szukać inspiracji w nowych miejscach, przyrodzie, ludziach.  Po ukończeniu kursów Social Media Marketing lubi angażować się w ten kierunek i słyszeć, że dzięki jej pracy biznes innych ludzi się rozkręca. Tak samo jak miło słyszeć, że uczennice lubią jej treningi i czują inspirację do tańca.

A kto jeszcze nie był na mojej klasie – naprawdę nie mogę się doczekać :)) Dołącz do naszej armii kobiecości ❤