Iza Ścieszyńska

  • Utytułowana tancerka tańca towarzyskiego
  • Absolwentka studiów „Taniec w Kulturze Fizycznej” na AWF w Poznaniu o specjalności choreoterapeuta
  • Instruktorka Latino 

Iza jako 7 latka zaczęła tańczyć taniec towarzyski i tak pozostał w jej życiu na kolejne 12 lat. Posiada A klasę w tańcach standardowych i B klasę w tańcach latynoamerykańskich. Trenowała w bydgoskich klubach tańca towarzyskiego.

Dzięki pasji i ciężkiej pracy osiągała wiele sukcesów na turniejach ogólnopolskich, jak również z powodzeniem startowała na turniejach za granicą. Ma na swoim koncie takie sukcesy jak mistrzostwo okręgu kujawsko-pomorskiego, półfinał mistrzostw Polski.

Jej historia z tańcem się na tym nie skończyła, ponieważ w 2018 roku zaczęła studiować „Taniec w Kulturze Fizycznej” na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalności choreoterapeuta i ukończyła ten kierunek z tytułem licencjata. N

a studiach rozwijała się w wielu gatunkach i stylach na przykład taniec klasyczny, taniec współczesny co pogłębiło jej warsztat taneczny. Mieszkając w Poznaniu również zainteresowała się takimi stylami jak: high heels, waacking i dancehall. Wszechstronność zdecydowanie zmieniła jej podejście do tańca, rozwinęła świadomy taniec jak i również nauczanie go.

Ma doświadczenie w pracy jako instruktor tańca z dziećmi i dorosłymi – zaczęła uczyć w 2017 roku. 

Na zajęciach Latino przede wszystkim skupia się na stworzeniu przyjaznej atmosfery, aby poczuć się dobrze w swoim ciele, poznać kroki i technikę takich tańców jak samba, cha cha, rumba, salsa, bachata oraz dobrze bawić się w rytmach latynoskich.

Oprócz tańca, który zajmuje największą część jej życia, interesuje się nowymi mediami, uwielbia podróżować i każdy dzień rozpoczyna dobrą kawą.