Instruktorka

Gosia Schneider

  • Instruktorka tańca
  • Ukończyła studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość. Ponadto jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia w Zarządzaniu oraz studiów podyplomowych: Trening Menedżerski
  • W Divine Dance Centre prowadzi zajęcia z tańców latino: bachaty, kizomby oraz salsy kubańskiej i liniowej. Zarówno dla par jak i solo.
  • Już jako nastolatka fascynowała się kulturą „ciepłych krajów”, a rytmy latino wprawiały ją w dobry nastrój. W 2010 roku trafiła do bydgoskiego klubu La Salsa, gdzie pierwszy raz zobaczyła pary tańczące w kole tzw. Ruedę de Casino. Wiedziała już, że jej przygoda z tańcem właśnie się zaczyna… Od tego czasu brała udział w licznych warsztatach bachaty, zouka, salsy cubany, kizomby, semby i tanga argentyńskiego, reggaetonu
  • Uczyła się od instruktorów z polski i zagranicy, tj. Łukasz Raś, Ewa Jankowska, Agnieszka Algemisel, Paweł Zwanzig, Julka Utig, Paweł Białecki, Korke y Judith z (Hiszpania), Javi Conesa ( Hiszpania), Jose Torres (Cuba), João Santo (Portugalia)Kalu i Marta Silva (Portugalia)


Posiada doświadczenie instruktorskie:

W 2015 roku była współtwórczynią grupy tanecznej De Jueves”
W 2016 roku koordynowała żeńską grupę taneczną „Bombas Mujeres”

W 2017 roku podczas studiów w Portugalii (program ERASMUS) współpracowała ze stowarzyszeniem Setubal Academy i koordynowała zagraniczne projekty taneczne:

  • Projekt „Arte Escola Comunidade 2017” – pokaz Kizomby w ramach zaprezentowania tradycyjnego tańca kultury Afrykańskiej
  • Festival „Open Villa” – pokaz taneczny i lekcje kizomby dla początkujących
  • Projekt „Grupo intercultural de dancas do Mundo” – Prowadzenie warsztatów tanecznych Salsy, Bachaty i Kizomby
  • Projekt „Fit Day” w galerii handlowej Allegro-Setubal, przygotowanie pokazu oraz poprowadzenie lekcji Salsy, Bachaty i Kizomby dla początkujących


To, co ją wyróżnia, to niespotykana lekkość, zmysłowość i sensualność, jakie dominują w tańcach latynoskich. Ma łagodne usposobienie, którym potrafi ukoić zestresowanych początkujących kursantów.

Jej osobistą misją jest zarażanie tancerzy kulturą latynoską, egzotyką. Chce dzielić się tym, co najpiękniejsze w stylach latino. Pokazywać intymność jaką kryją w sobie te tańce, ale też ich dziką, zwariowaną odsłonę. Podczas współpracy z parami stara się przekazać jak ważny jest kontakt, bliskość i zrozumienie partnera w tańcu.

Prywatnie kocha podróże, szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Portugalia, którą ponownie odwiedziła po latach. Kiedy akurat nie spełnia się na sali tanecznej, można ją przyłapać na innych aktywnościach. Lubi wyskoczyć na przejażdżkę rowerem, albo zorganizować wypad na kajaki. Chętnie gra w gry planszowe. Szczególnie te strategiczne. W dobrym towarzystwie potrafi ją to pochłonąć na kilka godzin.