Instruktorka

Basia Wendt

  • Instruktorka tańca, choreografka, członkini dancehallowej grupy Flashes
  • Planuje obronić tytuł magistra wychowania fizycznego
  • W Divine Dance Centre prowadzi zajęcia z dancehallu zarówno dla grup początkujących jak i zaawansowanych
  • Od dziecka można było przypisać do niej łatkę wulkanu energii, którą z wielką przyjemnością pożytkowała na taniec. Był obecny w jej życiu przez lata edukacji, nawet kiedy uczęszczała do klasy sportowej i poświęcała czas innym aktywnościom. Na studiach postanowiła zrobić coś dla siebie, coś nietuzinkowego i zapisała się na zajęcia do Divine Dance Centre. Szybko awansowała z grupy początkującej wprost do formacji zaawansowanej. Zapał, inspirujący ludzie i rozkwitająca pasja sprawiły, że pokochała tę dyscyplinę na tyle, by zasilić grono nauczycieli. Doskonaliła warsztat instruktorski pod czujnym okiem Kaji Sobieraj.
  • Uczyła się u topowych polskich tancerzy i choreografów takich jak: Aga Morko, Mateusz Nowak, Kasia Jukowska, Dajana Jurczak, Wojciech Osiejewski, Ewelina Jędrasik, Paulina Wiszowata, Kaśko, Lavinia, Aleksandra Lemba.
  • Brała lekcje u czołowych tancerzy pochodzących z Jamajki: Mikhal, Pops, Zidan (Xqlusiv Dancerz) oraz Crazy Hype (MOB) i Sri Lanka (Rifical Team).
  • Dodatkowo szkoliła się od wybitnych pasjonatów, światowej klasy tancerzy takich jak Katrin Wow, Rafa (Redvolcon), Devante (Flame Team), Sir Ledgen, Royal G, a także Gloria Munoz (Junction Crew).
  • Brała udział w ogólnopolskich zawodach i turniejach. Wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana za swoje umiejętności. Stawała na podium m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Nowoczesnego Solo Duet 2019 ( I m-ce w kategorii formacje) a także w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca BUT 2019 (II m-ce w kategoriach solo, duety i formacje).

To, co ją wyróżnia to niespożyta energia, którą zaraża kursantki na zajęciach. Niezwykła otwartość sprawia, że szybko potrafi zjednać sobie ludzi. Jest zawsze uśmiechnięta i z pasją podchodzi do swojej pracy. Ciepłe usposobienie nie przeszkadza jej w tym, by być wymagającą na sali treningowej. To młoda i ambitna instruktorka z głową pełną pomysłów.

Jej wizja na prowadzenie zajęć zakłada naukę przez zabawę. Na sali panuje atmosfera pełna spontaniczności i otwartości. Jako instruktorka jest przystępna dla swoich kursantek, szybko nawiązuje z nimi dobry kontakt, zarażając swoją przebojowością w tańcu. Dzięki takiemu podejściu z łatwością motywuje tancerzy do postępów.

Wciąż jednak pamięta o głównym celu – przekazywaniu wiedzy i dzieleniu się doświadczeniem. Stara się zaszczepić w kursantach zamiłowanie do kultury jamajskiej, bo tylko tak według niej można prawdziwie wczuć się w dancehall.

Prywatnie to wielka estetka, która pasjonuje się modą. Jest fanką zdrowego trybu życia, zgłębia tajniki diety roślinnej i życia w stylu zero waste. Jest aktywna nie tylko na sali tanecznej. Energii starcza jej jeszcze na pływanie, grę w siatkówkę i tenisa stołowego. W wolnych chwilach – czasem się zdarzają  , planuje podróże i wyszukuje ciekawe, inspirujące miejsca do nowych nagrywek tanecznych.